Vycházky klientů

Vážení blízcí našich klientů,

dovolujeme si Vás informovat, že na základě usnesení vlády České republiky ze dne 18. března 2021 č. 296 o změně krizového opatření jsou povoleny vycházky klientů za podmínky, že:

  1. Po celou dobu vycházky uživatel našich sociálních služeb i jeho doprovod používá vlastní osobní ochranné pomůcky dýchacích test, a to minimálně respirátor KN95, třídy FFP2 a vyšší třídy bez výdechového ventilu. Žádáme proto rodinné příslušníky o zajištění respirátoru i pro klienta, který s nimi bude v kontaktu. Před vycházkou je nutné vyplnit prohlášení, které je k nalezení níže nebo bude k dispozici na recepci organizace.
  • Klient bude po návratu z vycházky umístěn na izolační pokoj a bude opakovaně testován na COVID-19. Do 72 hodin od ukončení vycházky bude proveden první antigenní POC test, který bude zopakován za další 3 až 4 dny; umístění do oddělených prostor bude ukončeno v případě negativních výsledků obou testů. Upozorňujeme příbuzné klientů, že pro izolaci máme omezený počet izolačních pokojů vytvořených přednostně pro klienty s nákazou COVID-19. Jejich naplnění by mohlo omezit provoz Domova.
  • Má klient Domova vystavený certifikát Ministerstva zdravotnictví ČR o provedeném očkování proti onemocnění COVID-19, a od aplikace druhé dávky očkovací látky v případě dvoudávkového schématu podle souhrnu údajů o léčivém přípravku uplynulo nejméně 14 dní, nebo od aplikace první dávky očkovací látky v případě jednodávkového schématu podle údajů o léčivém přípravku uplynulo nejméně 14 dnů, a očkovaná osoba nejeví žádné příznaky onemocnění COVID-19. V případě splnění této podmínky není nutná izolace klienta po návratu z vycházky.

Děkujeme za pochopení a respektování opatření.                              

Bc. Jana Roubalová, ředitelka
v.z. Jitka Hrkalová

Celý článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *